Dôležitosť pravidelnej aktualizácie

Aktualizácie a opravy známych chýb sú znakom kvalitného softvéru. Žiadny kód nie je dokonalý a preto je potrebné používať najnovšie verzie programového vybavenia, ktoré obsahujú opravené a vylepšené predchádzajúce nedostatky. V našej spoločnosti si zakladáme na bezpečnosti, preto od nás dostanete v každom zariadení aktuálne verzie celého programového vybavenia. Štandardne sa aktualizácie inštalujú automaticky. Aktualizácie prebiehajú v čase keď je váš PC/NTB zapnutý a pripojený k internetu, avšak ho práve nepoužívate. Napriek tomu sa často stáva, že operačný systém nemá nainštalovanú aktuálnu verziu. To sa deje z rôznych príčin – od nedostatku miesta na systémovom disku až po merané dátové pripojenie, či zlyhanie hardvéru.

Skontrolujte stav vašich aktualizácií

Neviete, či je vaše zariadenie aktualizované? Ak chcete preveriť, či používate najnovšiu verziu operačného systému, môžete postupovať takto:

Ak používate Windows, inštaláciu aktualizácií nájdete ľahko – vo vyhľadávaní napíšte slovo update a zvolíte vyhľadať aktualizácie


Prípadne môžete overiť, či je vaša verzia aktuálna aj tak, že spustíte príkaz winver vo vyhľadávaní.

Následne sa otvorí okno, kde máte uvedenú verziu OS, ktorú práve používate. Vašu verziu OS potom môžete porovnať so zoznamom známych verzií. Ak nepoužívate najaktuálnejšiu verziu, dôrazne odporúčame previesť aktualizáciu, aby ste sa v budúcnosti vyhli problémom s kompatibilitou. V prípade, že nebudete s novou aktualizáciou spokojný, vždy je tu možnosť sa vrátiť späť k predchádzajúcej verzií (vydaniu) a update vyskúšať neskôr.

V prípade, že používate OS X, spustite príkaz

/usr/sbin/softwareupdate –install –all

Alebo kliknite na ikonu jablka vľavo hore a zvoľte Software update. Ak je aktualizácia dostupná, kliknutím na update now / aktualizovať teraz zahájite inštaláciu aktualizácie.Sprievodca vás prevedie inštaláciou a po reštarte PC je softvér aktualizovaný. Problém však môže nastať, ak aktualizácia neprešla a počítač si s ňou nevie poradiť. V nezriedkavých prípadoch zlyhaná aktualizácia zabraňuje štartu operačného systému. PC je v cykle pokusov obnovy predchádzajúceho stavu, opráv pri spustení atď. a v dôsledku toho nefunguje.

V takomto prípade je na mieste kontaktovať servisnú podporu výrobcu. Alebo kontaktujte náš servis, kde vám pomôžeme – v závislosti od charakteru problému na počkanie, alebo do 1 pracovného dňa.

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi