Problémy a poškodenie displeja

Chybné zobrazovanie resp. poškodený displej je jedna z najčastejších porúch mobilných elektronických zariadení všeobecne. Okrem prípadov, kde je problém na prvý pohľad zrejmý (poškodená vonkajšia vrstva LCD, na dotyk ostrá) sa ľahko môže zdať, že displej funguje v poriadku, ale problém je niekde inde.

Displej môže byť poškodený nielen mechanicky, ale mohol zlyhať aj elektronicky. Napríklad vadou z výroby, presiahnutím životnosti atď., prípadne môže byť vadný prepojovací LVDS vodič. Tento vodič prepája LCD a logic board zariadenia, či logic board samotný (najčastejšie grafická karta – GPU).Poškodenie grafickej karty

Pri poruchách grafickej karty (GPU) sa často stretávame s tzv. black screen problémom – zariadenie po zapnutí reaguje (počuť hluk z chladenia, LED diódy signalizujúce zapnutý PC svietia / blikajú) avšak na zariadení nič nevidieť. Prípadne obraz obsahuje chyby vykresľovania (artefakty), pásy, zafarbené do istej farby a iné.

Poškodený LCD sa môže prejavovať aj tak, že po zapnutí zobrazí tvar rôznych farieb so škvrnami – tie reprezentujú najčastejšie fyzicky poškodený bod displeja, prípadne stratou obrazu pri prenášaní resp. naklonení zariadenia.

U nás máte diagnostiku expresne a zdarma. Drvivú väčšinu náhradných dielov LCD máme skladom. Opravu tak máte realizovanú do 24 hodín od potvrdenia cenovej ponuky.

V prípade otázok neváhajte použiť náš kontaktný formulár. Diagnostikou u nás nič neriskujete, nakoľko je pri osobnej návšteve našich pobočiek po predchádzajúcej rezervácií zdarma.

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi