Tieto tipy zrýchlia váš PC

Pamäťové médium je zo svojej podstaty najcennejšou časťou celého zariadenia. Uchováva všetky používateľom vytvorené dáta i dáta operačného systému.

Keďže práve úložisko je späté s výkonom každého systému, je na mieste riešiť jeho výmenu za rýchlejší variant – upgrade. Vyhnete sa tak predčasnému nákupu nového PC.

Výrobcovia často vybavujú svoje zariadenia pomalými, veľkokapacitnými úložiskami typu HDD (Hard disk drive). Ich kapacitu používateľ nenaplní, avšak reakcie zariadenia sú pomalé, zariadenie nie je responzívne a práca s ním je nekomfortná. V takomto prípade je na mieste uvažovať nad upgrade formou výmeny stávajúceho úložiska za SSD (Solid state drive). Toto úložisko ponúka niekoľkonásobne vyššie prenosové rýchlosti a kratšiu dobu odozvy. Taktiež zaručí nižšiu spotrebu (citeľne dlhšiu výdrž na nabitie v prípade prenosných PC) a sú spätne kompatibilné so starším rozhraním SATA.

Výkon NVMe (Non-Volatile Memory Express) je ešte dramaticky vyšší vďaka priamemu napojeniu cez PCI-E linku na procesor (bez prítomnosti radiča). Jeho nasadenie však nie je možné pri každom zariadení. Kompatibilitu s vašim zariadením vám radi overíme aj na diaľku.


Rýchlosť čítania / zápisov NVMe disku (vyššia hodnota znamená lepší výsledok).

Porovnanie rýchlosti čítania / zápisov na HDD (vyššia hodnota znamená lepší výsledok).

Rýchlosť čítania / zápisov SSD SATA (vyššia hodnota znamená lepší výsledok).

V ZelenýPC vám zdarma a nezáväzne vypracujeme ponuku na upgrade vášho úložiska tak, aby ste zo svojho zariadenia dostali maximum výkonu a mobility. Pri zmene úložiska neprídete o svoje dáta. Bližšie informácie o možnosti zálohovania nájdete v tomto článku.

Ak ste rozhodnutý urobiť veľký krok ku spokojnosti so svojím stolným PC, či notebookom, zarezervujte si termín a o všetko ostatné sa postaráme.

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi