Oprava pántov ukážka servisu DELL G3

HingeBroken3

Pri denne prenášaných notebookoch sa často opakuje mechanická závada otvárania veka LCD. Pri dennom používaní stratí mechanizmus otvárania svoju pôvodnú tuhosť a pôsobí labilne. Neriešenie tejto závady sa môže LCD dokonca samovoľne zaklopiť. Ak pozorujete podobné správanie vášho zariadenia, je mimoriadne vhodné objednať sa na bezplatnú diagnostiku. Diagnostika je potrebná aj v prípade, že z notebooku vypadáva inštalačný materiál (skrutky, vzpery, kusy plastov atď.), alebo v zariadení niečo hrká 🙂

Hello, my 5 month old G3 3590 model, when I was closing it, the hinge made a cracking sound. When i flipped it over, I saw that the left side cover of the hinge has opened up. Now every time I open or close the laptop, the cover come out.. How can I fix this please
by u/Moto90LP in Dell

Zdroj foto

V tejto fáze poruchy notebook funguje po technickej stránke zväčša dobre. Obraz sa zobrazuje správne, funguje webkamera, mikrofón aj pripojenie na internet podľa očakávaní. Avšak pri zanedbaní servisu sa situácia zmení v momente, kedy sa samovoľne začne mechanizmus otvárať. Resp. badať pri otvorení štrbiny, ktoré na zariadení predtým neboli, počuť samotné otváranie alebo praskanie plastov. Uvedené časti môžu prestať fungovať alebo mať sporadické problémy (výpadky obrazu z kamery, strata signálu WLAN atď.)

Finálne štádium tejto poruchy býva nezriedka stav, kedy notebook (v tomto prípade DELL G3) prestane prenášať obraz na vstavaný LCD displej. Alebo funguje len v určitej polohe, obraz preblikáva atď. V ZelenýPC vám určíme konkrétny problém, objednáme diely potrebné k oprave a už do 3 dní máte svoje zariadenie opravené. Na túto dobu môžete využiť bezplatné zapožičanie servisného zariadenia vrátane všetkých svojich dát, aby ste mohli ďalej pracovať, ako bežne.


V tomto konkrétnom prípade neboli vadné samotné pánty (hinge), ale poškodené boli dištančné zvpery do ktorých sa pánty uchytávajú. Na obrázku vľavo môžete vidieť nepoškodený mechanizmus, pravá strana je poškodená.

Zdroj fotoVšetky


Výmena LCD back coveru


Po servise


Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi