Čo je VPN a prečo je dobré ju používať?

VPN bezpecne pripojenie

VPN, alebo Virtual Private Network je technológia, ktorá zásadne mení spôsob, akým sa pripájate k internetu. Medzi vami zvoleným webom, ktorý navštevujete a zariadením, cez ktoré web prehliadate (PC, notebook, smartfón, tablet..) je vzdialený server. Všetka vaša dátová prevádzka smeruje na server a z neho, teda anonymizuje vaše skutočné aktivity na sieti. Skrýva teda vašu IP adresu (identifikátor tak jedinečný, ako rodné číslo) a skrýva vaše skutočné umiestnenie.

Daňou za vyššiu bezpečnosť býva väčšinou mierne spomalenie prevádzky. Výhodou je naopak možnosť vybrať si ľubovoľnú krajinu, z ktorej k vybranej službe pristupujete. To je skvelá výhoda, ak chcete sledovať športové prenosy v zahraničí. Hodí sa to aj keď si chcete pozrieť obsah zo streamovacej platformy, ktorý je dostupný len pre vybrané regióny.

Ak si chcete vybrať konkrétnu službu, odporúčame článok Najlepšie VPN: Porovnanie 12 najrýchlejších.

Prípadne si môžete objednať službu vrátane inštalácie u nás a ušetriť starosti s výberom a nastavením, stačí použiť formulár nižšie a o všetko ostatné sa postaráme. Kontaktovať nás môžete aj tu.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Email, na ktorom Vás môžeme zastihnúť

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi