Aký je rozdiel medzi HDD/SSD/NVMe?

Pamäťové médium je zo svojej podstaty najcennejšou časťou celého zariadenia, nakoľko uchováva všetky používateľom vytvorené dáta i dáta operačného systému.

Keďže práve úložisko je úzkym hrdlom výkonu každého systému, je na mieste riešiť jeho upgrade.

Výrobcovia často vybavujú svoje zariadenia pomalými, veľkokapacitnými úložiskami typu HDD (Hard disk drive), ktorých kapacitu používateľ nenaplní, avšak reakcie zariadenia sú pomalé, zariadenie nie je responzívne a práca s ním je nekomfortná. V takomto prípade je na mieste uvažovať nad upgrade formou výmeny stávajúceho úložiska za SSD (Solid state drive), ktoré ponúkajú niekoľkonásobne vyššie prenosové rýchlosti, kratšiu dobu odozvy, nižšiu spotrebu (citeľne dlhšiu výdrž na nabitie v prípade prenosných PC) a sú spätne kompatibilné so starším rozhraním SATA.

Výkon NVMe (Non-Volatile Memory Express) je ešte dramaticky vyšší vďaka priamemu napojeniu cez PCI-E linku na procesor (bez prítomnosti radiča), avšak nie je možný pri každom zariadení, kompatibilitu Vám radi overíme aj na diaľku.

V ZelenýPC Vám zdarma a nezáväzne vypracujeme ponuku na upgrade Vášho úložiska tak, aby ste zo svojho zariadenia dostali maximum výkonu a mobility. Neprídete ani o svoje dáta, bližšie info o možnosti zálohovania nájdete v tomto článku

Ak ste rozhodnutý urobiť veľký krok ku spokojnosti so svojím stolným PC, či notebookom, zarezervujte si termín a o všetko ostatné sa postaráme.

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi