Je môj PC zavírený, alebo taký pomalý?

Ak je Váš PC pomalý aj pri prehliadaní internetu (napriek objednanému rýchlemu pripojeniu) avšak jeho parametre ho predurčujú na bezproblémový chod všetkých aplikácii, ktoré používate, je pravdepodobné, že máte v PC neželaný kód – vírus.

Ďalším náznakom, že nie je všetko v poriadku sú nadmerné reklamy, vyskakujúce Pop-Up okná s reklamami, či zmenený predvolený vyhľadávací systém v prehliadači.

Nekomfortné prehliadanie pritom nie je ten najväčší problém – tým je reálna možnosť krádeže identity, prístupov k účtom k službám tretích strán nevynímajúc sociálne siete, internetové bankovníctvo, či krádež dát.

Osobitnou kategóriou sú škodlivé kódy, ktoré nenávratne zašifrujú Vaše osobné dáta a vydierajú Vás – zaslaním finančného obnosu spravidla virtuálnej meny.

Ak sa chcete vyhnúť problémom, používanie kvalitného bezpečnostného riešenia je takmer nutnosťou – vstavaný program Windows Zabezpečenie či Microsoft Defender v operačnom systéme síce pomôže, ale svojou kvalitou a spektrom ochrany sa nemôže porovnávať s komerčnými platenými riešeniami.

Naša spoločnosť používa a odporúča produkty slovenskej spoločnosti Eset pre ich dlhodobo skvelé výsledky v identifikácii a riešení hrozieb, minimálnej zaťaži samotného PC (free riešenia často spomaľujú hlavne staršie zariadenia na hranu použiteľnosti) a jednoduchej obsluhy – používateľ často áno nevie, že je pod ochranou.

Práve táto vlastnosť je najlepšou vizitkou daného riešenia.

Koniec-koncov môžete sa presvedčiť aj Vy, spoločnosť Eset poskytuje každému 30 dňovú skúšobnú verziu svojho riešenia, ktorú Vám v ZelenyPC radi zdarma nainštalujeme – či už osobne po objednávke cez náš rezervačný systém alebo bez potreby návštevy servisu cez našu vzdialenú podporu.

Veríme, že si produkty ESET obľúbite rovnako ako my a naši zákazníci

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi