Je môj PC zavírený, alebo taký pomalý?

Ak parametre vášho PC predurčujú bezproblémový chod všetkých aplikácií, ktoré používate ale pri prehliadaní internetu je aj tak pomalý (napriek objednanému rýchlemu pripojeniu) pravdepodobne máte v PC neželaný kód – vírus.

Ďalším náznakom, že nie je všetko v poriadku sú nadmerné reklamy alebo vyskakujúce okná s reklamami. Vírus môže taktiež zmeniť predvolený vyhľadávací systém v prehliadači.

Nekomfortné prehliadanie pritom nie je ten najväčší problém. Tým je reálna možnosť krádeže identity, prístupov k účtom, k službám tretích strán nevynímajúc sociálne siete, internetové bankovníctvo, či krádež vašich dát.

Osobitnou kategóriou sú škodlivé kódy, ktoré nenávratne zašifrujú vaše osobné dáta. To často využívajú počítačoví experti pri krádeži osobných údajov z vášho zariadenia.  Takáto situácia môže viesť až vydieraniu, prípadnému zaslaniu finančného výkupného, spravidla virtuálnej meny.

Ak sa chcete vyhnúť problémom, používanie kvalitného bezpečnostného systému je takmer nutnosťou. Vstavaný program Windows Security či Microsoft Defender v operačnom systéme vám môžu pomôcť. Svojou kvalitou a spektrom ochrany sa však nemôžu porovnávať s komerčným plateným systémom.

Naša spoločnosť používa a odporúča produkty slovenskej spoločnosti Eset. Vďaka ich skvelým výsledkom sa stali jedným z najpopulárnejších ochranných systémov nielen na Slovensku. Tento systém vyniká v identifikácii a riešení hrozieb a navyše vďaka minimálnej záťaži samotného PC sa hodí pre všetky druhy zariadení. Ochranné systémy zadarmo často spomaľujú hlavne staršie zariadenia na hranu použiteľnosti. Navyše vďaka jednoduchej obsluhe používateľ často ani nevie že je pod ochranou. 

Práve táto vlastnosť je najlepšou vizitkou daného systému.

Koniec-koncov môžete sa presvedčiť aj vy, spoločnosť Eset poskytuje každému 30 dňovú skúšobnú verziu svojho systému. Túto verziu vám v ZelenyPC radi zdarma nainštalujeme . Či už osobne po objednávke cez náš rezervačný systém alebo dokonca bez potreby návštevy nášho servisu. Ochranný systém vám dokážeme nainštalovať cez našu vzdialenú podporu. O tejto službe sa viac dočítate tu. 

Veríme, že si produkty ESET obľúbite rovnako ako my a naši zákazníci.

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi