Ako prežiť dobu Homofis v zdraví?

Pri bežnom dni, kedy sme svoje nároky na internet rozdeľovali medzi pracovisko a domácnosť sme nepociťovali, aký zásadný vplyv na efektivitu našej práce má samotné pripojenie do internetu. Tí šťastnejší z nás si prácu domov nenosili vôbec, menej šťastní však občas niečo narýchlo zbúchali aj z domu, ale štýlom – rýchlo niečo upraviť, doplniť, odoslať / uploadovať a späť do reálu.. Dnes je však všetko inak a naše pracovné povinnosti sa ešte viac zdigitalizovali, konferencie virtualizovali a práca v tíme znamená prácu pri PC.

Ergonómia je dôležitejšia, ako si myslíte

Zriadenia pracovného miesta v miestnostiach, ktoré neboli na tento účel navrhnuté je dnes úplne normálne. Aby sme mohli podávať pracovný výkon, musíme mať k tomu vytvorené (aspoň provizórne) podmienky, rovnako ako aj školák. Veľa komfortu vieme vyriešiť s minimálnou finančnou investíciou – väčšina notebookov je dockovateľná a teda dá sa pripojiť na stanicu, ktorá poskytne širokú portovú výbavu na pripojenie externého monitora, dostatok USB konektorov pre periférie ako klávesnica, myš, tlačiareň a headset. Informujte sa o možnosti dovybavenia Vášho zariadenia a dodaní periférií, ktoré potrebujete.

Dištančné vzdelávanie

Niektoré školy zvládli prechod na e-learning lepšie, iné horšie. Avšak platformy na online komunikáciu zostávajú rovnaké, ako pri pracovnej sfére. Či sa rozprávame o Zoome, Teams, alebo Skype, všetky uvedené technológie (ak správne fungujú) poskytujú obraz, zvuk a zdieľanie obrazovky. To vyžaduje rýchle pripojenie k internetu s nízkou latenciou (rýchlymi reakčnými časmi v milisekundách – ping), ktoré nemusí byť v novozriadenej miestnosti na homeoffice dostupné. V takomto prípade odporúčame rozšíriť miestnu infraštruktúru (drôtovú i bezdrôtovú) pomocou extenderov sietí, prípadne switchov, či PowerLine adaptérov, ktoré ako rozvod použijú existujúcu elektorinštaláciu – budete teda prekonávať výrazne kratšiu vzdialenosť od routera – len od zásuvky). Objednajte si bezplatnú analýzu Vášho sieťového vybavenia a koncových zariadení, cenovú ponuku na zlepšenie doručíme obratom.

Prioritizácia zariadenia

V našich domácich sieťach máme rôzne dôležité zariadenia a na nich bežia rôzne dôležité služby. Ak si v čase našej práce niekto sťahuje torrenty, alebo si zmyslí, že je pravý čas na Netflix, či rozprávku na Youtube, môže to byť problém aj pri rýchlom pripojení. Naštastie existujú zariadenie (routre, programové vybavenie), ktoré dokážu prioritizovať dátové nároky na jednotlivé zariadenia v sieti. Týmto nastavením si môžeme alokovať istú šírku pásma pre konkrétne zariadenie a ak je online, už sa nemôže stať, že nám budú chýbať dáta tam, kde ich najviac potrebujeme.

Stále pretrvávajú problémy?

Ak si neviete dať rady, pomôžeme. Stačí sa rezervovať v našom rezervačnom systéme         a prevedieme merania na diaľku, bez potreby návštevy Vašej domácnosti, nastavíme router tak, aby Wifi vysielala na správnom, neobsadenom kanály, prípadne dovybavíme Vašu sieť potrebnými zariadeniami, ktoré nakonfigurujeme na diaľku tak, aby bola Vaša práca v čase pandémie čo najpríjemnejšia.

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi